The scoreboard below has been created to recognize the achievements of the top 4 teams and their schools. To bring up the scoreboard in a particular subject of a particular school year, please select them from the dropdown menu shown below. The results of those teams that did not make the top 4 have been made available to their subject teacher(s).

Rounds:
Category A for Grades 4 - 5 (Years 5 - 6) students
Rank Team School Time left Score
1 st place Tiger Hunt2 Western Academy of Beijing 00:00 10
2 nd place Tiger Prowl2 Western Academy of Beijing 00:00 9
3 rd place Tiger Den2 Western Academy of Beijing 00:00 8
3 rd place Tiger Lair2 Western Academy of Beijing 00:00 8
4 th place Tiger Paws2 Western Academy of Beijing 00:00 7
ATTENDANCE: 30 teams from 3 schools
Category B for Grades 6 - 8 (Years 7 - 9) students
Rank Team School Time left Score
1 st place SUISB8 Shanghai United International School (Gubei) 02:00 15
1 st place SUISB6 Shanghai United International School (Gubei) 02:00 15
2 nd place NISLIONS8 team 1 Nanjing International School 00:00 12
3 rd place Green Wolves Beijing World Youth Academy 00:00 11
4 th place SUISB7 Shanghai United International School (Gubei) 02:00 10
4 th place SUISB9 Shanghai United International School (Gubei) 02:00 10
ATTENDANCE: 66 teams from 7 schools
Category C for Grades 9 - 10 (Years 10 - 11) students
Rank Team School Time left Score
1 st place SUISC1 Shanghai United International School (Gubei) 02:00 16
2 nd place Impulse Garden International School 00:00 11
2 nd place Team Yap Garden International School 00:00 11
3 rd place SUIS C7 Shanghai United International School (Gubei) 02:00 9
4 th place Team Brahmagupta International School of Ho Chi Minh City 05:49 8
ATTENDANCE: 21 teams from 5 schools
Category D for Grades 11 - 12 (Years 12 - 13) students
Rank Team School Time left Score
1 st place ISBeijing Math 6 International School of Beijing 00:44 15
2 nd place ISBeijing Math 8 International School of Beijing 00:10 14
3 rd place Team Steger Dulwich College Beijing 06:58 11
4 th place SUISD1 Shanghai United International School (Gubei) 02:00 11
ATTENDANCE: 8 teams from 5 schools
Category A for Grades 4 - 5 (Years 5 - 6) students
Rank Team School Time left Score
1 st place EARTH The British International School Kuala Lumpur 00:00 16
2 nd place Tiger Eyes2 Western Academy of Beijing 02:34 13
3 rd place Tiger Hunt2 Western Academy of Beijing 00:00 13
4 th place Happy Apple Nanjing International School 00:10 12
ATTENDANCE: 43 teams from 4 schools
Category B for Grades 6 - 8 (Years 7 - 9) students
Rank Team School Time left Score
1 st place SUISB8 Shanghai United International School (Gubei) 18:29 16
2 nd place SUISB6 Shanghai United International School (Gubei) 12:40 16
3 rd place Team Trinomial Garden International School 00:09 16
4 th place Slow People Matematikos studija Q.E.D. 00:01 15
ATTENDANCE: 47 teams from 7 schools
Category C for Grades 9 - 10 (Years 10 - 11) students
Rank Team School Time left Score
1 st place SUISC1 Shanghai United International School (Gubei) 00:00 20
2 nd place Impulse Garden International School 00:00 19
3 rd place ISBMATH4 International School of Beijing 00:12 18
3 rd place ISBMATH1 International School of Beijing 00:12 18
4 th place ABN Matematikos studija Q.E.D. 05:48 17
ATTENDANCE: 21 teams from 6 schools
Category D for Grades 11 - 12 (Years 12 - 13) students
Rank Team School Time left Score
1 st place Team Fejer International School of Ho Chi Minh City 08:49 15
2 nd place Team Nugel International School of Ho Chi Minh City 00:08 15
3 rd place ISBeijing Math 6 International School of Beijing 00:31 13
4 th place Team Steger Dulwich College Beijing 00:21 13
ATTENDANCE: 6 teams from 4 schools
Category A for Grades 4 - 5 (Years 5 - 6) students
Rank Team School Time left Score
1 st place Mars The British International School Kuala Lumpur 00:00 17
2 nd place Mercury The British International School Kuala Lumpur 00:00 15
3 rd place Saturn The British International School Kuala Lumpur 00:00 14
4 th place Tiger Eyes2 Western Academy of Beijing 01:21 13
ATTENDANCE: 42 teams from 4 schools
Category B for Grades 6 - 8 (Years 7 - 9) students
Rank Team School Time left Score
1 st place SUISB6 Shanghai United International School (Gubei) 21:17 16
2 nd place Team Trinomial Garden International School 00:41 16
3 rd place Team Daroczy International School of Ho Chi Minh City 00:19 15
4 th place Green Wolves Beijing World Youth Academy 06:20 14
ATTENDANCE: 40 teams from 7 schools
Category C for Grades 9 - 10 (Years 10 - 11) students
Rank Team School Time left Score
1 st place TeamTony The International School of Kuala Lumpur 00:00 18
2 nd place Math4Math Garden International School 00:00 16
3 rd place Team Somerville International School of Ho Chi Minh City 00:10 15
4 th place TeamRuby The International School of Kuala Lumpur 00:31 14
ATTENDANCE: 22 teams from 6 schools
Category D for Grades 11 - 12 (Years 12 - 13) students
Rank Team School Time left Score
1 st place Team Fejer International School of Ho Chi Minh City 02:57 15
2 nd place TeamHarry The International School of Kuala Lumpur 00:31 15
3 rd place Team Steger Dulwich College Beijing 09:33 14
4 th place Team Landis Garden International School 00:00 13
ATTENDANCE: 6 teams from 4 schools